Українські біженці у Румунії скаржаться на блокування рахунків

У банках нібито не хочуть продовжувати договори із тими, хто не працює.

Українські біженці у Румунії скаржаться на блокування рахунків

Українські біженці зіткнулися з проблемами у Румунії - громадянам блокують банківські рахунки.

Про це Vesti.ua розповіла киянка Катерина, яка тимчасово проживає в Румунії.

За її словами, спочатку у фінустановах, де українцям відкривали рахунки, казали, що банківські картки дійсні до кінця терміну оренди житла, яке підтверджували документально. Тепер же виявилося, що карти не закривають лише українцям, які офіційно працюють.

Багато хто скаржиться, що рахунки банки блокують без попередження. На ці рахунки біженці одержують соцвиплати і тепер не можуть зняти свої кошти.

"З приводу рахунків у Райффайзен банку сьогодні була в тому відділенні, де відкривала. За договором, який я з ними оформила, є пункт, що банк має право не сповіщати мене про закриття рахунку. Вчора вони мені розповідали про те, що їм обов'язково потрібен трудовий договір, а сьогодні вони відмовилися мені письмово надати документ про причину блокування рахунку", - розповіла дівчина.

При цьому керівництво банку лише розводить руками, мовляв, нічим допомогти не можемо.

"Викликала директора відділення, вона на підвищених тонах мені оголосила, що жодного документа вони мені не зобов'язані видавати. Альтернативний рахунок не попросили і що буде з транзакціями невідомо", - додала Катерина.