Українські діти-біженці розповіли про свої проблеми у Польщі

Дітей запитали про їхнє психічне здоров'я, освіту та інтеграцію до польського суспільства.

Українські діти-біженці розповіли про свої проблеми у Польщі

Через вторгнення Росії до Польщі виїхало близько 960 тис. українських біженців, з яких 40% – це діти. Нове дослідження показує, що діти оцінюючи життя в Польщі, часто говорять про самотність, втому та дискримінацію. Про це повідомляє видання Wyborcza.

У Польщі провели перше дослідження організаціями ЮНІСЕФ, Save the Children та PLAN International Polska, які запитали українських дітей-біженців про їхнє психічне здоров'я, освіту та інтеграцію до польського суспільства. У дослідженні взяли участь понад сто дітей з України, які зараз мешкають у Варшаві, Вроцлаві та Кракові. Його метою було отримати глибше розуміння викликів, з якими стикаються українські діти-біженці.

Діти та підлітки, які брали участь у дослідженні, зазначають, що хоча у Польщі "круто", вони нудьгують за своїм справжнім будинком. Також частина дітей розповіла, що хотіла б поговорити про своє психологічне здоров'я із професіоналом.

"У мене в Україні нічого не залишилося. Мою школу повністю спалили. У мене був друг, але з ним обірвався зв'язок. Іншого застрелили, а ще один просто зник. Бомба потрапила прямо до його квартири", - описує 15-річний хлопець жахи війни.

Деякі українські діти-біженці повідомили, що зазнавали дискримінації у школі як з боку вчителів, так і однокласників. Часто стосунки з польськими однолітками українські діти описують як "безконфліктне співіснування".

"Когось ображають, бо він українець. Або він переживає за Україну. Про такі речі з українцем, напевно, можна говорити, а з поляком – ні", – розповідає 11-річна дівчинка з України.

Дослідження також показало, що діти, які краще володіють польською, набагато швидше адаптуються до нового середовища. Вони знаходять нових друзів через заняття спортом та за допомогою позашкільної діяльності.