Українські діти матимуть змогу вивчати словацьку за офіційними підручниками

Нова державна освітня програма містить освітні стандарти словацької як другої мови, яких досі не було.

Українські діти матимуть змогу вивчати словацьку за офіційними підручниками

З вересня українські та інші діти іноземців зможуть вивчати словацьку за офіційними підручниками. Нова державна освітня програма містить освітні стандарти словацької як другої мови, яких досі не було.

Це дозволило двом виданням отримати затвердження від Міносвіти як офіційних навчальних підручників, пише sme.sk.

"Рік тому ми видали підручники та робочі зошити для навчання словацької мови як іноземної. Ми швидко попрацювали над українсько-словацькою версією та достатнього обсягу друку, щоб українським дітям було чого вчитися", – пояснила Альона Куротова з мовної школи iCanSchool, яка підготувала та видала у пресі комплект словацьких підручників.

Досі вихователі та вчителі були змушені використовувати неакредитовані матеріали під час навчання іншомовних дітей, оскільки освітні стандарти словацької мови як другої не затверджені. 

Матеріали складаються з комплекту підручників, робочих зошитів та додаткових навчальних матеріалів. Вони призначені для дітей шкільного та дошкільного віку та можуть сприяти інтеграції або включенню дітей у навчальний процес. У підготовці підручників також брали участь фахівці Національного інституту освіти та молоді.

"Наразі підручники вже допомогли 18 тисячам українських школярів по всій Словаччині, а словацькі вчителі також працюють з ними для дітей словаків, які живуть за кордоном, в іноземних освітніх центрах Європи", - йдеться в прес-релізі. 

Чи буде обов'язкове навчаня у школі?

Необхідно вирішити обов'язкове відвідування школи українськими дітьми, вважає Куротова. За її словами, Словаччина втрачає свій потенціал, який міг би принести переваги у вигляді демографії та кваліфікованих майбутніх праціників.

"Словаччина залишила батькам право вирішувати, чи подавати заяву на включення їхньої дитини до навчального процесу. Натомість до школи не потрапили діти, чиї батьки хотіли їх записати. Школи відмовилися від них через брак місця. У результаті лише близько 40 відсотків українських дітей пішли до словацької школи", – пояснює Куротова. Вона вважає, що школи мають приймати українських дітей за місцем проживання.