Українські діти в Чехії: майже половина нічого не знають чеською

Через відсутність вільних місць 15-20% дошкільнят з України не відвідують дитячий садок, 3-5% учнів – початкові школи, 10% – середні школи.

Українські діти в Чехії: майже половина нічого не знають чеською

В Чехії провели опитування серед українських біженців. Опитали майже тисячу людей, які мають дітей віком від трьох до 17 років.

Українські діти в Чехії поступово інтегруються в систему освіти, відвідуваність шкіл зростає. Наприкінці минулого року 90% дітей, які мають тимчасовий захист, відвідували місцеві початкові школи. Про це свідчать дані опитування, проведеного PAQ Research у співпраці з Інститутом соціології Академії наук, пише proukrainu.blesk.cz.

70% дітей віком від 3 до 5 років з України відвідують дитячі садки або групи, що приблизно вдвічі більше, ніж у червні. Майже кожен другий український біженець від 15 до 17 років відвідує середню школу.

Однак проблемою залишається обмежена кількість дитячих садків і шкіл, більшість батьків також говорять про брак інформації.

Згідно з дослідженням, через відсутність вільних місць 15-20% дошкільнят з України не відвідують дитячий садок, 3-5% учнів – початкові школи, 10% – середні школи.

Особливою залишається ситуація з неповнолітніми. Менше половини з них навчаються в чеських середніх школах, дехто не поступив переважно через мову, але дехто навіть не намагався, бо хоче закінчити рідну школу дистанційно.

Самі батьки українських дітей незадоволені рівнем викладання чеської мови. Половина з них хотіла б, щоб у школі більше викладали чеську мову, а 43% хотіли б, щоби діти більше займалися з чеськими учнями.

З червня інтенсивність навчання в школах знизилася. Принаймні дві години на день, як рекомендують експерти, лише 16% дітей старше шести років вивчають чеську мову. П’ята частина дітей може спілкуватися в звичайних ситуаціях, а 45%, навпаки, майже нічого не знають чеською. Ситуація краща, ніж у червні, але прогрес обмежений, – йдеться в дослідженні.

Дівчата значно покращили чеську мову, ніж хлопці. Таким чином, існує ризик того, що якщо хлопчикам не вдасться вивчити достатньо чеську мову в початковій школі, це може позначитися на успішності в навчанні та згодом до зниження кількості учнів у середніх школах.