Укрзалізниця запустить прямі рейси до столиці Польщі

До кінця року Україна планує побудувати першу європейську залізничну колію, яка з'єднає Варшаву та Львів. 

Укрзалізниця запустить прямі рейси до столиці Польщі

До кінця року Україна планує побудувати першу європейську залізничну колію, яка з'єднає Варшаву та Львів. Це дозволить запустити прямі поїзди між містами. Наразі будують кількакілометрову ділянку від польського села Гребенне до української Рави-Руської, пише Rzeczpospolita.

"До кінця 2023 року ми продовжимо цю ділянку до Львова по широкій колії, яка вже є. У майбутньому це створить можливість курсування прямих поїздів Варшава-Львів без пересадок і без заміни шасі", — повідомив виданню Володимир Шемаєв, директор офісу міжнародних проектів Української залізниці.

Такі зміни дозволять розвантажити дороги та збільшити кількість поїздок потягами.

У планах також побудувати нові шляхи з Кракова до Львова через польське село Медики та від Дорогуська через Ягодин до Ковеля. Хоча таким чином стандартна залізниця вийде лише на кілька десятків кілометрів вглиб України, вона з’єднає європейську залізничну систему з важливими залізничними вузлами та пунктами перевалки вантажів.

"Ці ділянки для нас є найбільш актуальними, і ми не будемо зволікати з їх будівництвом. Ми завершуємо переговори з міжнародними фінансовими організаціями щодо коштів для цих інвестицій", — розповів Шемаєв.

Газета зазначає, що якби не різниця в ширині колії, залізничні перевезення з Польщі чи Румунії в Україну могли б бути значно швидшими, без необхідності пересадки пасажирів і перевантаження вантажів у прикордонних "сухих портах".

Старі колії, які повинні були захищати від залізничного вторгнення із Заходу, стали неприємністю для сучасної України. Блокада портів на Чорному морі змусили країну експортувати свої товари, зокрема зерно, іншими шляхами.

"Останніми днями черга вантажівок до переходу "Рава-Руська – Гребенне" розтягнулася з українського боку на понад 20 кілометрів", — пише видання.