В Естонії працює портал, який допомагає знайти житло для українських біженців

Житло знайшли понад 1500 людей.

В Естонії працює портал, який допомагає знайти житло для українських біженців

На порталі нерухомості для українських військових біженців в Естонії житло знайшли понад 1500 осіб, але, за даними місцевого Департаменту соціального страхування, чимало біженців досі змушені шукати житло самостійно, пише Gloss.ee.

Рівно рік тому Kinnisvara24 у співпраці з Департаментом соціального страхування відкрили портал нерухомості, спеціально розроблений для українських військових біженців, який на сьогоднішній день відвідали вже понад 300 000 разів. Всього на порталі було здано 324 місця проживання, з яких 45 із пропозицією роботи, а 154 пропозиції були для проживання з домашніми тваринами.

„Небайдужі люди відкрили свої будинки тисячам біженців, але досі не всі з них знайшли місце для проживання. Тому ми закликаємо всіх жителів Естонії ще раз замислитися над тим, чи є у них вільна квартира, дача чи кімната, які можна було б запропонувати українським сім'ям як житло“, - сказав виконавчий директор Kinnisvara24   Урмас Уйбомяе.

За словами Уйбомяе, портал був створений саме для того, щоб власникам нерухомості та біженцям було простіше знайти одне одного. Він також закликає зареєструватися на порталі всіх, хто має можливість запропонувати житло.

В даний час на порталі є 156 пропозицій, з них 39 безкоштовні. 34 оголошення також пропонують роботу, а 69 пропозицій дозволяють розміщення з домашніми тваринами. Пропозиції розміщення для українських військових біженців на порталі можна розмістити безкоштовно.

На порталі особливо вітаються безкоштовні та пільгові пропозиції, але тут також можна розміщувати платні пропозиції оренди. „Швидше за все розходяться 1- та 2-кімнатні квартири, але розташування важливіше за кількість кімнат – найбільший попит, як і раніше, у великих містах, де пропозицій значно менше. Крім того, у багатьох біженців із собою чотирилапі друзі, що значно звужує відповідні варіанти“, - додав Уйбомяе.

Щоб спростити укладання договорів оренди та забезпечити безпеку угод, портал також надає інформацію про функціонування естонського ринку оренди та його особливості, а також про те, як користуватися порталом. З порталу також можна завантажити договір оренди естонською та російською мовами.