В Естонії також відкрито збір на безпілотники для ЗСУ

Загальна вартість дронів разом із системами управління та допомоги складає 400 000 євро.

В Естонії також відкрито збір на безпілотники для ЗСУ

Слідом за Польщею та Литвою, в Естонії оголошено збір на безпілотники для ЗСУ. Як повідомляє postimees.ee, випускники вищих курсів національної оборони Естонії розпочали збір коштів на відправку безпілотників «Калев» та «Лембіт» до української армії. Загальна вартість дронів разом із системами управління та допомоги складає 400 000 євро, на сьогоднішній день зібрано понад 5 000 євро. Для маленької Естонії це значна сума, але її планують зібрати у найкоротший строк.

За словами випускників вищих курсів національної оборони, які ініціювали збирання коштів, очікується фінансова підтримка з боку всіх жителів та підприємств Естонії. Донати можна залишити на платформі toeta.me. Українці в Естонії можуть зробити пожертви або долучити своїх знайомих.

Ультрасучасні безпілотники були виготовлені естонською оборонною компанією Threod Systems, і ця ж модель дрону вже зарекомендувала себе як чудовий засіб розвідки та управління вогнем у боях на Україні, розповідають ініціатори збору коштів. Очікується, що дрони Kalev та Lembit будуть відправлені воювати в Україну вже на початку січня нового року.

«Україні потрібна зброя, щоб дати відсіч агресору та звільнити свої території. Треба допомогти Україні перемогти», – каже очільниця уряд Естонії Кая Каллас. Загалом, в Естонії підтримка України та українських біженців прописана в угоді про створення урядової коаліції, - повідомляє BBC і нагадує про те, що прем’єрку Естонії видання Foreign Policy називає найбільш безкомпромісним щодо Росії лідером у Європі, за виключенням Зеленського. Президент Естонії Алар Каріс також неодноразово зустрічався з Володимиром Зеленським, а у день святкування Україною незалежності долучився до плетіння маскувальних сіток в одній зі шкіл Таллінна.