В Естонії теж можливі відключення світла через Росію

У країні спостерігається дефіцит електроенергії.

В Естонії теж можливі відключення світла через Росію

Прем'єр-міністр Естонії Кайя Каллас попередила громадян про відключення світла, оскільки у країні спостерігається дефіцит електроенергії. У цьому, зокрема, винна і Росія.

Про це повідомляє ERR.EE.

"Зараз ми знаходимося в ситуації, коли в усьому регіоні є дефіцит електроенергії. На це є різні причини. Одна з причин полягає в тому, що 1000 мегават більше не надходить із Росії, тому не вистачає понад 1000 мегават", - сказала Каллас на прес -конференції в уряді.

Також прем'єр-міністр додала, що кілька реакторів на важливих електростанціях у Швеції та Фінляндії не працюють, а їхня власна електростанція в Аувері знову зламалася.

"Коли я говорю про перебої, я нікого не лякаю і не погрожую, я просто констатую факт, що ми повинні знижувати споживання та зміщувати його за межі пікового навантаження у часі. Тобто з 7 до 9 або з 16 до 19, де споживання високе. Якщо ми цього не зробимо, то можемо бути змушені вдатися до регіональних відключень електроенергії на кілька годин", - зазначила вона.

Каллас пояснила, що навіть двовідсоткова економія споживання електроенергії у годину пік знизить ризик відключення електроенергії вп'ятеро.