В Естонії українців звинувачують у зростанні злочинності, але це не так

Твердження, що українці п'ють більше, ніж естонці, також не підтверджуються фактами.

В Естонії українців звинувачують у зростанні злочинності, але це не так

В естонських соціальних мережах піднялася нова хвиля постів про те, що саме українці зумовлюють зростання злочинності у країні. Однак дані Департаменту поліції та прикордонної охорони це не підтверджують, пише delfi.ee.

Мережеве видання естонських консерваторів Uued Uudised написало у своєму огляді про те, як українська спільнота в Естонії впливає на життя естонців. У тому числі йдеться про зростання різних злочинів та інших правопорушень, а також споживання алкоголю. Основою для своїх тверджень Uued Uudised взяло пости у соціальних мережах та припущення, що за зростанням статистики стоїть внутрішня міграція.

У свою чергу Департамент поліції та прикордонної охорони (PPA) зробив аналіз правової поведінки людей, які отримали в Естонії з початку війни статус військового біженця.

„У цей період Естонія надала захист 42 836 людям, і в результаті можна сказати, що люди, які мають статус військового біженця, не порушують закон частіше, ніж місцеві жителі“, - каже комісар Бюро ідентичності та статусів PPA Марина Пилма. Військові біженці скоїли 0,3% від усіх зареєстрованих злочинів. У частині проступків їхня частка трохи вища“.

За словами Пилма, серед скоєних військовими біженцями злочинів (загалом їх було 78) попереду злочини проти особи (передусім — насильство у близьких відносинах) та дорожні злочини (головним чином — водіння у нетверезому вигляді). „Крадіжки становлять п'яту частину злочинів. Серед проступків переважною більшістю були порушення Правил дорожнього руху, крадіжки становили 14 відсотків», - повідомила представник поліції.

Твердження, що українці відомі як народ, що п'є більше, ніж естонці, також не підтверджуються фактами.

Підрозділ ВООЗ Global Health Observatory щорічно публікує огляд споживання алкоголю в різних країнах світу, і Естонія знаходиться у верхній його частині. Україна споживає в середньому вдвічі менше алкоголю, ніж естонці.