В Естонії запускають проект допомоги українським біженцям у пошуку роботи

У двотижневій програмі допомоги безробітним матимуть змогу взяти участь 50 осіб.

В Естонії запускають проект допомоги українським біженцям у пошуку роботи

Цієї осені некомерційне об'єднання Eesti Pagulasabi (Естонська рада допомоги біженцям) спільно з Інспекцією праці організує програму допомоги безробітним Employability, мета якої – допомогти військовим біженцям з України вийти в Естонії на місцевий ринок праці, передає BNS.

«Рада допомоги біженцям підтримує підприємництво та відкриття власного бізнесу в кількох цільових країнах, але ми бачимо, що існує також велика потреба у простих навичках – як вийти на ринок праці, як скласти привабливе резюме, куди взагалі подавати документи і як готуватися до співбесід, - розповіла керівник програми консультування біженців Eesti Pagulasabi Вероніка Сааревялі. - Самостійно розібратися у державних системах та особливостях нової країни буває непросто, тому й було створено програму підтримки біженців на ринку праці в Естонії».

За словами провідного юриста-консультанта Інспекції праці Володимира Логачова, військові біженці з України, які прибувають до Естонії, можуть опинитися в складній ситуації, оскільки вони не так добре знайомі з місцевим трудовим життям.

У двотижневій програмі допомоги безробітним зможуть взяти участь 50 осіб, які також матимуть можливість консультуватися з наставниками протягом трьох місяців після завершення програми. Учасники отримають нові знання про тенденції на естонському ринку праці, юридичні питання, складання резюме, поради щодо пошуку роботи та інше.

Вони також зможуть подати заявку на роботу в одній із трьох програм трудової мобільності.

НКО Eesti Pagulasabi та Інспекція праці запрошують учасників з усієї Естонії, за потреби їм будуть оплачені транспортні витрати та проживання у Таллінні, сама програма безкоштовна. Заняття проводяться англійською та російською мовами.