В Польщі дистанційну роботу тепер офіційно можна виконувати не за місцем проживання

Працівник повинен скласти заяву про те, що у вказаному ним місці він має умови, які дозволяють безпечно виконувати роботу.

В Польщі дистанційну роботу тепер офіційно можна виконувати не за місцем проживання

Згідно із нещодавно впровадженими змінами дистанційну роботу в Польщі можна виконувати не за місцем проживання. Про це повідомила головний інспектор праці Катажина Лажевська-Грицько. Це відбувається після узгодження з роботодавцем. 7 квітня набули чинності зміни до Трудового кодексу щодо дистанційної роботи.

В ефірі Польського радіо інспектор розповіла, що працівник повинен скласти заяву про те, що у вказаному ним місці він має умови, які дозволяють безпечно виконувати роботу.

«Важливим елементом, який має бути узгоджений між працівником та працедавцем — це місце виконання роботи. Працівник має вказати, де саме він виконуватиме роботу. Як правило, це місце проживання, але такої вимоги нема, це має бути місце, де він має умови для роботи».

Інспектор також додала, що нові правила визначають, у яких ситуаціях роботодавець може відмовити у віддаленій роботі у зазначеному місці. Новий трудовий кодекс зобов’язує роботодавців забезпечувати працівника матеріалами та робочими інструментами, у тому числі необхідними технічними пристроями.