В польському mObywatel з’явилася нова цікава функція, доступна біженцям з України

Там з’явилася цікава функція - Biezpieczny autobus.

В польському mObywatel з’явилася нова цікава функція, доступна біженцям з України

Мобільний додаток mObywatel, який містить більшість основних документів у цифровому вигляді для громадян Польщі та з обмеженим функціоналом для біженців з України, розширився додатковою функцією, пише Yavp.pl.

Від початку повномасштабного вторгнення Польща прийняла мільйони біженців. Ті оформлювали PESEL UKR та отримували доступ до довіреного профілю, за допомогою якого можна було скористатися з багатьох державних послуг. Зокрема біженці отримали можливість підтягнути свої дані до мобільного додатку mObywatel: ім’я та прізвище, громадянство, країну походження та населений пункт, в якому людина прописана, та номер PESEL.

МObywatel дозволяє користуватися практично в будь-якій буденній процедурі, починаючи від запису до лікаря, завершуючи підтвердженням легального перебування в Польщі під час перетину зовнішніх кордонів Євросоюзу.

Нещодавно також з’явилася можливість підтягнути дані дітей до 13 років. Від 13 років дитина могла встановити власний mObywatel, а от питання з документами для найменших довгий час залишалося не вирішеним. Також у додатку біженцям від початку був доступний розділ eRecepta, в якому висвітлюється в разі наявності штрихкод електронного рецепта від лікаря.

В середині липня 2023 року, після того, як додаток mObywatel оновився до версії 2.0, там з’явилася цікава функція - Biezpieczny autobus. Натиснувши на цю опцію з’явиться вікно, в яке потрібно вписати номер з реєстраційної таблиці будь-якого автобуса в Польщі - екскурсійного, рейсового або міського, головне, щоб реєстрація була саме польською.

Після цього висвітлиться абсолютно вся інформація про автобус - чи вчасно він пройшов техогляд, чи має поліс страхування, а також менш важливу з точки зору пасажира, але цікаву інформацію: марка, рік випуску, дані заводу-виробника, вага, пасажиромісткість (сидячі та стоячі пасажири окремо), кількість осей, допустима маса до перевезення, місце реєстрації та навіть пробіг. Тож якщо ви чекаєте на автобус на зупинці та вам нудно - спробуйте нову функцію та переконайтеся, що вона працює. Таким чином пасажир зможе пересвідчитися у технічній справності автобуса та легальності йогоифункціонування.