Як біженці з України проведуть Великдень у Польщі? Дослідження

Понад третина заявили, що відзначатимуть Великдень у Польщі за юліанським календарем.

Як біженці з України проведуть Великдень у Польщі? Дослідження

Згідно з опитуванням «Біженці війни з України. Великдень у Польщі», проведений Міграційною платформою EWL та Центром Східної Європи Варшавського університету, майже 45% біженців з України проведуть Великдень у Польщі.

Кожен третій респондент на Великдень буде зв’язуватися телефоном або онлайн, з родичами, які зараз в Україні. Стільки ж проведуть Великдень у колі друзів з України в Польщі. 17% в цей час буде активно відпочивати, та ще 17% намір працювати у цей день.

Кожен дев’ятий респондент заявляє, що проведе свято з польськими друзями. На думку авторів дослідження, це свідчить про дедалі поглиблення зв’язків між сусідніми народами, а також про культурну близькість.

“Поляки та українці дуже швидко встановлюють стосунки на основі взаємоповаги та розуміння. Тому так важливо, щоб цей час став можливістю відкритися до спільних зустрічей та розмов, зрозуміти емоції й почуття, які супроводжують наших гостей з України”, – коментує результати дослідження Міграційної платформи EWL Анджей Коркус.

7% громадян України проведуть Великдень наодинці. Стільки ж ще не знають, що вони будуть робити у цей день.

36% респондентів заявляє, що відзначатимуть Великдень у Польщі за східною традицією, тобто за юліанським календарем – 16 квітня. А 23% заявили, що святкуватимуть за обома календарями, тобто за григоріанським календарем 9 квітня також.