Як в Польщі не отримати штраф за пікнік? Основні правила

Перш ніж влаштовувати з веселою компанією гриль та барбекю просто неба, варто пам’ятати про кілька правил.

Як в Польщі не отримати штраф за пікнік? Основні правила

Перш ніж влаштовувати з веселою компанією гриль та барбекю просто неба, варто пам’ятати про кілька правил, які допоможуть уникнути штрафу, пише inpoland.net.pl.

Пікнік на подвір’ї

Якщо ви вирішили влаштувати барбекю на своєму подвір’ї, пам’ятайте про своїх сусідів. Відповідно до ст. 144 Цивільного кодексу, “власник нерухомості повинен утримуватися від дій, які заважали б сусідам використовувати своє нерухоме майно”. 

Нічна тиша

За музику, гучні співи та крики посеред ночі можна заплатити штраф у розмірі 500 злотих.

Локація

Також важливо, де саме знаходиться багаття і гриль. Згідно з розпорядженням Міністерства внутрішніх справ та адміністрації, не можемо розпалювати багаття: серед інших легкозаймистих матеріалів, менш ніж за 4 метри від сусідньої ділянки та менш як 10 метрів від сільськогосподарських культур, сприйнятливих до горіння, та менш ніж за 100 метрів від лісового кордону.

Мангал у громадських місцях

Перш за все, на забудованих територіях можна використовувати гриль лише у спеціально відведених для цього місцях. Все частіше в містах створюються спеціальні вогнища, де ми легко можемо спекти улюблені страви. Пам’ятайте, що не варто залишати після себе сміття. За це загрожує штраф до 500 злотих.

Гриль на балконі

В Польщі немає конкретної заборони грилювання на балконі. Але все ж ми не рекомендуємо проводити такі експерименти бодай з огляду на сусідів, які можуть поскаржитись на дим та вогонь.

Барбекю в лісі

У правилах вказана категорична заборона на розпалювання барбекю в лісі, на торфовищах, на луках та на болотах. Відповідно до ст. 82 Кодексу про дрібні правопорушення, вам може загрожувати арешт, штраф або догана.