Як відновити документи про вищу освіту

У Мінреінтеграції поділилися порадами, як відновити диплом.

Як відновити документи про вищу освіту

Втрата документів, зокрема диплому, перешкоджає переселенцям облаштовувати життя на новому місці. Наявність підтвердження про здобуття вищої освіти полегшує працевлаштування як в Україні, так і за кордоном, тому багатьом критично важливо відновити втрачений документ. У Мінреінтеграції поділилися порадами, як відновити диплом.

Відновлення документа про вищу освіту за допомогою «Дія»

Оформити дублікат диплома про вищу освіту можливо у додатку «Дія», якщо ваш ВНЗ знаходиться на тимчасово окупованій території.

Відновлення диплома в іншому університеті

Якщо ваша альма-матер вже не існує, Міністерство освіти й науки України обере інший заклад, який поновить документ. 

Що для цього потрібно зробити?

1. Зверніться до МОН із заявою про поновлення документів та надішліть її зручним для вас способом:

• Поштою на адресу 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10;

• Електронним листом на скриньку [email protected]Зразок заяви можна знайти тут.

2. До заяви слід додати копію/фотокопію втраченого диплома та додатка до нього.

Увага! Якщо особа отримала у 2014 році документ про освіту, зразок якого не відповідає національному законодавству, вона також звертається з заявою до Міносвіти, і до такої заяви додає копію документа, що посвідчує особу і копію отриманого документа про освіту (зразок якого не відповідає законодавству), отриманий у ВНЗ, що знаходиться на окупованій території.

Що робити, якщо дані про диплом відсутні в базі?

Для формування копії документа про освіту використовують дані з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

Візьміть до уваги, що ця база міститиме дані, якщо ви закінчили навчання після 2000 року.

Проте відсутність інформації про диплом у реєстрі не стане перешкодою до його відновлення. ВНЗ може використовувати копію документа, довідку з архіву про навчання чи виписку з журналу видачі документів. 

Відновлення диплома в судовому порядку

Встановлювати факт наявності вищої освіти в судовому порядку потрібно, якщо даних про диплом немає в ЄДЕБО, а архіви недоступні.

Ви можете додавати будь-які докази, які підтвердять факт закінчення вищого навчального закладу. Це можуть бути копії документів про навчання, записи в трудовій книжці тощо.

Після отримання рішення, яке підтвердить здобуття вищої освіти, вам необхідно додати його до заяви та надіслати до МОН України. У такій ситуації дублікат диплома вищий навчальний заклад видасть на підставі судового рішення чи офіційного листа.