Як залишити неповнолітню дитину одну в Польщі

Якщо батьки виїжджають на короткий час, то найкращим варіантом буде оформлення нотаріальної довіреності.

Як залишити неповнолітню дитину одну в Польщі

Батьки або опікуни дитини не можуть залишати неповнолітню дитину без нагляду. Згідно з польським законодавством, батьки або законні опікуни зобов'язані забезпечити дитині належний догляд, навіть, коли вони виїжджають за межі Польщі.

Навіть якщо ви виїжджаєте на мінімально короткий час задля безпеки дитини необхідно встановлювати опікуна, оскільки у разі нещасного випадку чи хвороби буде особа, яка зможе прийняти рішення щодо лікування дитини.

Один із способів – це встановлення тимчасової опіки. Для того, щоб отримати тимчасову опіку над дитиною від суду в Польщі, необхідно подати до суду заяву про опіку.

Ось основні кроки:

  • звернутися до суду з питань опіки відповідно до місця проживання;
  • заповнити бланк заяви (його можна завантажити з веб-сайту або отримати особисто в приміщенні суду);
  • додати до заяви необхідні документи, наприклад, документи, що посвідчують особу заявника і дитини, документи, що підтверджують родинні стосунки, а також будь-які інші документи, які можуть вплинути на рішення суду;
  • відвідати судове засідання.

Якщо батьки виїжджають на короткий час, то найкращим варіантом буде оформлення нотаріальної довіреності по догляду за неповнолітньою дитиною (upoważnienie do opieki nad dzieckiem). Батьки надають третій особі право на тимчасову опіку. Такий документ потрібно завірити у нотаріуса польською мовою. Уповноважити можна кожну особу, але рекомендується особа з родини.

Що повинно міститися у довіреності: місце та дата створення, дані батьків/опікунів, дані неповнолітньої особи, дані уповноваженої особи, обсяг повноважень, термін дії та  розбірливі підписи батьків/опікуна

За більш детальною інформацією можна звернутися по телефону +48 727 805 764 або за адресою ul. Generała Andersa 29.