Як зареєструвати SIM-карту в Польщі?

Просто купити SIM-карту і користуватися нею не вдасться.

Як зареєструвати SIM-карту в Польщі?

У Польщі кожен номер телефону має бути приписаний до власника.  16 червня 2016 року у Польщі набув чинності Закон "Про боротьбу з терористичною діяльністю". Згідно з ним, кожна особа, яка купує SIM-карту, має надати операторові дані, що дозволять її ідентифікувати: ім’я, прізвище та номер PESEL (чи паспорт) або назву компанії та номер REGON (якщо реєструєте на фірму). Ukrayina.pl розповідає, як правильно придбати SIM-карту у Польщі.

Де можна зареєструвати SIM-карту?

Існує кілька способів зареєструвати СІМ-карту у Польщі. Найпростіший – у салоні мобільного оператора. Під час купівлі треба лише надати консультантові паспортні дані.

Салони операторів можна знайти у торгових центрах як у центральних, так і у спальних районах міст. Найпопулярнішими операторами зв’язку у Польщі є:

  • Play;
  • Orange;
  • T-Mobile;
  • Plus.

Також у Польщі є низка віртуальних мереж типу MVNO, які не мають стаціонарних салонів. Це Virgin Mobile, Mobile Vikings та інші. Відповідно, кожен оператор має свій спосіб реєстрації карти. Наприклад, можна підтвердити свої дані під час доставки SIM-карти кур’єром, за допомогою онлайн-банкінгу або у сервісному пункті одного з партнерів мережі.

Також зареєструвати SIM-карту можна:

  • у магазинах Żabka;
  • поштових відділеннях Poczta Polska;
  • заправках Orlen;
  • прес-точках Inmedio, Kolporter, Relay або Ruch.

Біженці з України можуть пройти процес реєстрації сім-карти у волонтерів на вокзалах країни. Якщо особа приїжджає з українською сім-картою з роумінгом, реєструвати в Польщі її не потрібно. Загалом немає значення, де була придбана польська сім-карта – її у будь-якому випадку треба зареєструвати.

Чи можна зареєструвати номер онлайн?

Зареєструвати SIM-карту можна і онлайн. Втім, поки це можуть зробити лише клієнти Bank Millennium, T-Mobile і Heyah.

Для цього треба скористатися мобільними додатками операторів чи банку.

Решта повинні вибрати альтернативні способи, наприклад, реєстрацію через SMS.

Що треба для того, щоб зареєструвати SIM-кару у Польщі?

Для реєстрації SIM-карти у Польщі треба лише надати свої паспортні дані. Загалом ця процедура триває близько 5-10 хвилин.

Втім зробити ц може людина, яка досягла 13 років і має документ, що посвідчує особу (ID-картку або паспорт). Якщо новий користувач не має такого документа або йому ще не виповнилося 13 років, весь процес необхідно здійснювати в супроводі повнолітнього.