З 1 липня у Польщі стартує прийом заявок на програму Dobry Start

Програма передбачає виплату 300 злотих на шкільне приладдя.

З 1 липня у Польщі стартує прийом заявок на програму Dobry Start

Набір заявок на цьогорічну програму  Dobry Start (Добрий старт) розпочнеться 1 липня. У Мінсім’ї та соціальної політики нагадують, що лише подавши заяву в липні та серпні є гарантією виплати допомоги не пізніше 30 вересня.

Програма Добрий Старт передбачає виплату 300 злотих на шкільне приладдя для кожної дитини, яка навчається у школі, віком від 7 до 20 років. У випадку, якщо дитина має інвалідність, термін виплати продовжується до 24 років. Фінансова підтримка не надається дітям, які відвідують дитячі садки, зерувки та студентам.

Слід пам’ятати, що вік 20 і 24 роки перевіряється щорічно, а це означає, що учні останніх курсів технічних і середніх шкіл, а також учні вищих шкіл також мають право на допомогу, якщо вони їм виповнилося 20 або 24 років у цього календарному році до початку навчального року.

Заяви на 300 злотих для підготовки до школи можна подавати з 1 липня до кінця листопада лише в електронному вигляді. Батьки та опікуни мають у своєму розпорядженні 4 канали:

  • платформа електронних послуг (PUE) ZUS, 
  • електронний банкінг, 
  • портал Emp@tia,
  • додаток mZUS.

Якщо заява буде правильно заповнена та подана до кінця серпня, гроші будуть виплачені (на банківський рахунок, вказаний у заяві) не пізніше 30 вересня. Заповнюючи документи, перевірте правильність введення номеру PESEL, назву та адресу школи та номер рахунку.

Нагадаємо, що відповідно до змін до спецзакону, підписаних Анджеєм Дудою, українські учні, що проживають у Польщі, матимуть право на цю допомогу за умови навчання у польському закладі освіти. Зміни набудуть чинності у наступному році. Цього року умови призначення пільги залишилися без змін.