З деяких регіонів Польщі українці хочуть найшвидше поїхати додому

76% громадян України, які проживають в Куявсько-Поморському воєводстві, заявляють, що повернуться на Батьківщину відразу після закінчення війни.

З деяких регіонів Польщі українці хочуть найшвидше поїхати додому

76% громадян України, які проживають в Куявсько-Поморському воєводстві Польщі, заявляють, що повернуться на Батьківщину відразу після закінчення війни - це другий результат по країні. Таких людей більше тільки на Люблінщині - 86%.

Також у цьому регіоні один з найгірших показників працевлаштування українців. Про це йдеться у дослідженні Національного банку Польщі, пише ukrayina.pl.

Дані дослідження показують, що 33% мігрантів в Куявсько-Поморському воєводстві походять зі східної України. У Підкарпатському воєводстві найбільша група біженців прибула із західної України. Це пов’язують з можливим бажанням бути ближче до дому.

51% українців у Куявії та Помор'ї – працевлаштовані. Це передостаннє місце в списку. Гірше лише у Свєнтокшиському воєводстві – 50%.

Найбільше мігрантів знайшли роботу в Поморському воєводстві – 93%, Західнопоморському – 79%, і в Нижній Сілезіє – 75%.

Українці найчастіше працюють у промисловості та сфері послуг, які не потребують високої кваліфікації. Серед біженців найбільшу групу становлять особи, які надають послуги для домашніх господарств. Для значної частини іммігрантів робота після прибуття до Польщі відрізнялася від тієї, яку вони мали в Україні. Близько третини довоєнних мігрантів і 46% біженців війни вважають, що вони працюють нижче своєї кваліфікації.