З Кракова до європейських міст: куди та за скільки можна поїхати потягом

Пропозиції бюджетних залізничних перевезень.

З Кракова до європейських міст: куди та за скільки можна поїхати потягом

Щоб провести активні та цікаві вихідні, не обов’язково витрачати великі суми на авіаквитки чи автомобільні поїздки. 

UAinKrakow.pl зібрав пропозиції бюджетних залізничних сполучень з Кракова до Чехії, Німеччини, Словаччини, Угорщини, Австрії та Литви. 

Потяг до Чехії

Напрямок: Краків — Острава

Перевізники: IC Cracovia, IC Porta Moravica, IC Galicja, nocny IC Chopin, LeoExpress, нічний RegioJet

Вартість квитка в один бік: від 44 злотих

Чеське містечко Острава може стати чудовим місцем для бюджетного відпочинку на вихідних. Відстань між містами становить 121 кілометр, а подорож триватиме близько 3 годин. Щодня з Кракова відправляється понад 10 потягів — перший о 2:30, а останній о 15:04.

Напрямок: Краків — Прага

Перевізники: IC Cracovia, нічний IC Chopin, IC Galicja, LeoExpress, нічний RegioJet

Вартість квитка в один бік: від 112 злотих

До чеської столиці, яка розташована у 535 км від Кракова, можна дістатися потягом за понад 6 годин.За цим напрямком перший прямий поїзд відправляється о 5:11. Пізніше потяги їдуть тільки з пересадками у Катовіце та/або у чеському місті Богумин.

Потяг до Словаччини та Угорщини 

Напрямок: Краків — Братислава та Краків — Будапешт 

Перевізники: IC Cracovia, нічний IC Chopin

Вартість квитка в один бік: від 67 злотих та від 134 злотих 

Не дивлячись на те, що Словаччина та Угорщина — близькі країни до Польщі, дістатись до їхніх можна тільки двома потягами, що відправляються о 10:44 та 22:42 з головного вокалу Кракова щодня. Час подорожі до Братислави — близько 7 годин, а до Будапешту — понад 9 годин. 

Потяг до Німеччини 

Напрямок: Краків — Берлін 

Перевізники: IC Wawel

Вартість квитка в один бік: від 90 злотих 

Німецької столиця лежить на відстані 500 кілометрів від Кракова. Доїхати туди можна за 7 годин. Щодня о 9:55 з головного вокзалу відправляється прямий потяг номер EC56. 

Потяг до Австрії 

Напрямок: Краків — Відень 

Перевізники: IC Porta Moravica, nocny IC Chopin

Вартість квитка в один бік: від 50 злотих 

Відень — одна із найдальших столиць, до якої можна доїхати потягом з Польщі. Попри це туди з Кракова щодня відправляються два потяги. Перше сполучення — о 14:03, а друге — о 22:42. Час подорожі від 5 до 8 годин, відстань від Кракова до Відня — 320 кілометрів. 

Потяг до Литви 

Напрямок: Краків — Каунас 

Перевізники: IC Chopin

Вартість квитка в один бік: від 89 злотих 

Каунас було визнано європейською столицею культури у 2022 році, а видання Guardian включило цей маршрут до списку залізничних сполучень, які треба відвідати у 2023 році. Потяг вирушає із Кракова о 4:01 та вже ближче до обіду прибуває до литовського міста. 

Де купити квитки на міжнародні сполучення

Якщо планувати подорож за місяць, то ціни у перевізників будуть значно менші, ніж в останній день покупки. Не за всіма сполученнями можна купити квитки онлайн з Польщі, проте можна спробувати пошукати квитки через сайти іноземних перевізників, наприклад чеський ČD, австрійський Oebb або німецький DB. Квитки на поїзди приватних польських перевізників RegioJet і LeoExpress також можна придбати онлайн. 

Також, на сайті PKP Intercity за перехованими вище напрямками часу від часу проводять розпродаж квитків за акційними цінами.