За що не потрібно платити в державних дитячих садках в Польщі

Батьки дитини оплачують тільки харчування.

За що не потрібно платити в державних дитячих садках в Польщі

У Міністерстві освіти і науки Польщі нагадали, що примушування батьків купувати підручники чи канцелярію дітям, які відвідують дитячий садок, не мають підстав.

Завідувач дитячого садка не має юридичних і фактичних повноважень встановлювати будь-які обов’язкові платежі для виконання освітніх і виховних завдань. Це гарантується Конституцією Республіки Польща та Законом про освіту.

Відповідно до статті 10 пункту 1 Закону про освіту, відповідальність за діяльність дитячого садка несе його керівництво. До завдань дирекції дитячого садка входить:

  • забезпечення умов для функціонування дитячого садка, у тому числі безпечних і гігієнічних умов навчання, виховання та догляду,
  • виконання робіт з ремонту дошкільних закладів та інвестиційних завдань у цій сфері,
  • оснащення дитячого садка засобами навчання та обладнанням, необхідним для повного виконання програм навчання, виховно-профілактичних програм та виконання інших статутних завдань.

Відповідно до положень Закону про освіту, керівництво дитячого садка не має права стягувати з батьків іншу плату, крім встановленої органом управління, за користування дошкільною освітою за період, що перевищує погоджений час безкоштовного навчання, виховання та догляду (не менше 5 годин на день та не більше 1,30 злотих за кожну наступну годину перебування дитини у закладі) та за харчування.

Дитячий садок не може стягувати плату за дошкільну освіту з дітей, яким у календарному році виповнилося 6 років. Батьки 6-річної дитини оплачують тільки харчування.

Навчальний план для дошкільної освіти не передбачає наявності підручників у дітей. Будь-які бланки для спостереження за дитиноюю у період відвідування дошкільного навчального закладу також повинні надаватися безкоштовно.

У профільному міністерстві зазначили, що обов’язком батьків є одягнути дитину в садок, а от забезпечувати дитину необхідним приладдям під час освітнього процесу повинен дитячий садок.

У випадку, коли з вас вимагають оплатити навчальне приладдя, у МОіН Польщі порадили звертатися до департаменту освіти або до Управління з питань конкуренції та захисту прав споживачів.