Збирачів ягід в Польщі можуть оштрафувати на 5 тисяч злотих

Треба зареєструватися в спеціальному реєстрі.

Збирачів ягід в Польщі можуть оштрафувати на 5 тисяч злотих

Сезон чорниці в польських лісах у розпалі, а отже, не бракує охочих заробити на життя збиранням ягід.

Ціни на баночку лісових ягід варіюються від регіону до регіону, але збирачам і фермерам потрібно пам’ятати одну дуже важливу річ, без якої їм може загрожувати чималий штраф, пише inpoland.net.pl.

На початку місяця санітарно-епідеміологічна станція (Sanepid) опублікувала звернення до людей, які бажають заробити на збиранні врожаю, а також до тих, хто купує лісові ягоди. Подібні правила діють по всій Польщі.

Про що саме йдеться? Особи, які займаються первинним виробництвом, в тому числі збиранням ягід, трав або грибів для продажу або переробки, зобов’язані зареєструватися в спеціальному реєстрі.

Підприємства, які займаються первинним виробництвом та безпосереднім постачанням продуктів рослинного походження, а також роздрібною торгівлею продуктами харчування нетваринного походження, можуть здійснювати діяльність у вищезазначеній сфері після отримання запису в реєстрі закладів, що ведеться державним районним санітарним інспектором, компетентним за місцем здійснення діяльності, йдеться в офіційному повідомленні, виданому чиновниками.

Якщо така діяльність здійснюється в декількох округах, відповідні листи повинні бути подані окремо для кожного округу. Варто пам’ятати про цей обов’язок, оскільки хоча сама реєстрація безкоштовна, наслідки її відсутності можуть бути дуже серйозними.

Невиконання обов’язку подати заяву про внесення до реєстру закладів, що підлягають офіційній перевірці Санітарною інспекцією, тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 1 000 до 5 000 злотих.