Жінкам у ЄС доводиться працювати більше за ті самі гроші

Гендерний розрив в оплаті праці еквівалентний різниці приблизно півтора місяця на рік.

Жінкам у ЄС доводиться працювати більше за ті самі гроші

У середу, 15 листопада, у Європейському союзі відзначали День (не) рівної оплати праці. Це нагадування про те, що, згідно зі статистикою, з цієї дати і до 31 грудня жінки працюють безкоштовно, якщо порівнювати їхню річну зарплату з аналогічними позиціями, які займають чоловіки. Це пов'язано з значним розривом, що зберігається, в оплаті праці чоловіків і жінок.

Півтора місяці неоплачуваної праці через дискримінацію, яку зазнають жінки, у всіх галузях та країнах Європи. Саме тому в ЄС символічно відзначають день, коли «чоловіки вже усі відпрацювали», тобто в середньому вони вже заробили ту суму, за яку жінкам доводиться «допрацьовувати» до кінця року.

"15 листопада цього року жінки припиняють отримувати зарплату за свою працю і продовжують працювати безкоштовно до кінця 2023 року в порівнянні з чоловіками", - пояснює Європейська комісія давню проблему.

Середня валова погодинна заробітна плата жінок у Європейському союзі вже давно приблизно на 13% нижча, ніж у чоловіків. Такий гендерний розрив в оплаті праці еквівалентний різниці приблизно півтора місяця на рік.