Жителі Польщі все частіше обирають відпочинок за кордоном – вдома занадто дорого

У порівнянні з 2019 роком ціни на житло на польських курортах зросли на 65%. 

Жителі Польщі все частіше обирають відпочинок за кордоном – вдома занадто дорого

Полякам радять готуватися до рекордно дорогих відпусток. У порівнянні з 2019 роком ціни на житло на польських курортах зросли на 65%. Ймовірно, саме через це поляки все охочіше прагнуть провести відпустку за кордоном, пише ukrayina.pl.

Аналітики сайту Travelist стверджують, що цього року відпочинок в Польщі коштуватиме дорожче, ніж раніше. Якщо ще минулого літа номер у готелі коштував в середньому 531 злотий за добу, то зараз ця сума становить 677 злотих. А порівняно з 2019 роком ця різниця є ще більшою — 266 злотих, пише wp.pl.

Через високу вартість відпочинку в країні багато поляків вирішують провести відпустку за кордоном.

"З кожним роком ми маємо все більше бронювань у наших південних сусідів і, перш за все, на Балканах. У 2019 році лише 3% клієнтів Travelist вибрали міжнародні напрямки для своїх відпусток. У 2022 році їх частка зросла до 7%, тоді як наразі вона є на рівні 10%. Це й не дивно, адже за ті самі гроші можна відпочити у країнах, які спокушають не лише схожими цінами, але й, що не менш важливо, гарантією гарної погоди", – пояснює Еліза Мацкевич з Travelist.

Поляки, які вирішили залишитися в країні, зазвичай вибирають морське узбережжя. За даними Travelist, понад 50% користувачів сайту планують провести відпустку на Балтійському морі. Тут у високий сезон середня вартість ночівлі в готелі на двох осіб становить 710 злотих.

Цікаво, що польські гори втрачають популярність – тут менше резервацій, ніж у попередні роки.