Жителі Варшави неохоче здають квартири українцям

Українські біженці, які опинилися у Польщі після 24 лютого, масово стикаються із проблемою оренди житла.

Жителі Варшави неохоче здають квартири українцям

Українські біженці, які опинилися у Польщі після 24 лютого, масово стикаються із проблемою оренди житла. Насамперед йдеться про Варшаву, пише zakordon.24

Громадяни України, які приїхали до Польщі у пошуках порятунку від російсько-української війни, намагаються адаптуватись за кордоном. Українці йдуть на курси, влаштовуються на роботу та намагаються шукати та винаймати житло самостійно.

Але не все так просто з влаштуванням самостійного життя. Якщо зараз у Польщі є багато безкоштовних мовних та кваліфікаційних курсів для біженців з України, а також діють спрощені вимоги до працевлаштування, то орендувати квартиру часто здається нереальним завданням для українців. Особливо у Варшаві.

Варшавські власники нерухомості дуже неохоче погоджуються здавати її біженцям. Потенційні орендодавці здебільшого називають такі причини:

  • біженці можуть виявитися неплатоспроможними;
  • орендарі запросять у квартиру інших мешканців;
  • власники житла побоюються, що українці поїдуть із орендованої квартири за кілька місяців.

Крім того, орендодавці вимагають орендарів пред'явити трудовий договір з польською компанією.

При цьому зараз за оренду кавалерки у Варшаві в середньому потрібно віддавати 2,8 тисячі злотих на місяць. За двокімнатну квартиру – 3,5 тисячі, за трикімнатну – 4,6 тисячі, а за чотирикімнатну – 6,1 тисячі.