Австрійські ЗМІ: У «російських» магазинів Відня з’явилися нові клієнти завдяки Путіну

Одразу кілька магазинів продають жителям Відня російського походження товари з батьківщини. Війна їм заважає – і водночас розвиває бізнес.

Австрійські ЗМІ: У «російських» магазинів Відня з’явилися  нові клієнти завдяки Путіну

Українські продукти в дефіциті, російський шоколад закінчується. А подорожчання транспортних витрат підвищує ціни: російсько-загарбницька війна в Україні тисне на ритейлерів.

Австрійські ЗМІ цитують Наталю Абрамову, яка керує продуктовим магазином «Мальвіна» у четвертому районі Відня: «Все, що було пов’язане з пшеницею та зерном з України, наприклад, печиво, а також соняшникова олія, раптом перестало надходити». Але зараз знову все в наявності. Забезпечувати товарами невеликий продуктовий магазин продовжує німецький торговець, який імпортує продукцію з Білорусі.

Через політіку поки що реальних проблем у торговців не було, хоча у «Мальвіні» невідомі розбили вікно. Власниця була шокована, але радіє, що принаймні нічого не вкрали. Не дивно, що вже є магазини, які замість «російські товари» тепер воліють писати на вивісках «східні».

У Німеччині за 10 днів після атаки Путіна було зареєстровано 318 кримінальних подій, пов’язаних з війною: образи, погрози – як у соцмережах, так і прямі – та псування майна. Франція також повідомила про антиросійський вандалізм, наприклад, у російській православній церкві в Парижі та культурному центрі. Офіційних даних по Австрії наразі немає.

Чим торгують у Відні «російські» магазини? Berioska в центрі міста пропонує своїм клієнтам, серед іншого, великий вибір горілки. Російська горілка підпадає під заборону на імпорт через санкції проти РФ. Однак найближчим часом не повинно бути дефіциту, оскільки горілка має дуже тривалий термін придатності. Крім того завжди можна завезти горілку з Польщі. З ікрою інакше. Тим не менш, про «ікорну кризу» в Австрії досі ніхто не чув.

А в цілому з точки зору бізнесу у «російських» магазинів справи йдуть навіть краще, ніж раніше: українські біженці вдвічі збільшили кількість покупців. Наталя Абрамова каже, що харчові звички у росіян и українців схожі. «Багато хто ще не знайомій з австрійською кухнею і хоче їсти те, до чого звик».