Кому з українців та у який термін необхідно подати податкову декларацію у Німеччині

У разі прострочення накладається штраф.

Кому з українців та у який термін необхідно подати податкову декларацію у Німеччині

Українці з німецькою пропискою чи постійним місцем проживання мають сплачувати податок на прибуток. Йдеться, зокрема, про самозайнятих осіб, яким обов'язково треба потрібно подати податкову декларацію, навіть якщо ті зазнали збитків. І зробити це важливо до 2 вересня 2024 року, щоб уникнути штрафів.

Наймані працівники зазвичай не зобов'язані подавати податкову декларацію, але є винятки: використання податкових пільг, отримання заробітної плати від кількох роботодавців протягом року, отримання допомоги, яка замінює заробітну плату (наприклад, через безробіття, хворобу), отримання інших виплат (наприклад, вихідної допомоги ), загальна сплата податку з чоловіком, розлучення або овдовіння з повторним весіллям у тому ж році, запит податкової інспекції на подання декларації.

При цьому податкову декларацію за 2023 рік не вимагають, якщо заробіток менший за 12 174 євро для холостяків або 23 118 євро для одружених пар. Самозайняті обов'язково подають податкову декларацію, навіть якщо зазнали збитків. Вони також сплачують прибутковий податок та податок з продажу, за винятком медичних послуг, що не належать до косметичних, та за умови, що річний оборот не перевищує 50 000 євро у поточному році та 17 500 євро у попередньому.

Крайній термін подання податкової декларації за 2023 рік – 31 серпня 2024, але фактично це 2 вересня 2024 року. У разі прострочення накладається штраф – 0,25 % від нарахованого податку, але не менше ніж 25 євро на місяць, з максимальною доплатою до 25 000 євро. Українці, які перебувають у Німеччині, повинні враховувати ці вимоги, щоб уникнути штрафів та неприємностей із податковою службою.