Біженкам з України в Молдові дадуть гроші на розвиток бізнесу

140 жінок отримають фінансову допомогу до 10 тис. леїв для працевлаштування або відкриття бізнесу.

Біженкам з України в Молдові дадуть гроші на розвиток бізнесу

У Молдові запускається програма підтримки «Cash for Work» для жінок-біженок з України, які бажають знайти роботу чи розвивати свій бізнес на території Молдови. Мета програми — сприяти інтеграції жінок у спільноту, покращуючи якість їхнього життя та життя їхніх сімей. Програма є частиною проекту «Створення можливостей для економічної стійкості жінок із місцевих громад та жінок-біженок з України». Реалізують проект Національна асоціація компаній ATIC спільно з Національним конгресом українців Молдови за підтримки ООН-жінки у Молдові.

У рамках програми 140 жінок отримають фінансову допомогу у розмірі до 10 тис. леїв для працевлаштування або відкриття бізнесу (для придбання обладнання та матеріалів, необхідних для здійснення обраної професійної діяльності). Учасницям програми також будуть надані консультації з питань кар'єри, допомога у складанні резюме та документів для працевлаштування, а також у підготовці до співбесіди. Вони зможуть пройти професійні курси для здобуття нових навичок, курси румунської, англійської мови та інші.

Програма призначена для жінок віком від 18 років, які прибули на територію Молдови після 24 лютого 2022 р. і мають хоча б один із наступних документів:

  • український паспорт, 
  • український документ, що засвідчує особу, 
  • посвідка на проживання в Україні, 
  • будь-яку форму міжнародного захисту на території України; 
  • тимчасовий захист, статус біженця або посвідка на проживання в Молдові.

Хто отримає гроші

Щоб отримати підтримку в рамках програми, заявниці повинні:

  • мати бажання інтегруватися на офіційний ринок праці; 
  • мати сертифікат реєстрації бізнесу в Молдові або намір відкрити бізнес; 
  • потребувати фінансової підтримки для працевлаштування або підприємництва; 
  • потребувати фінансової підтримки для проходження курсів англійської/румунської мови, професійних курсів, юридичних послуг; 
  • потребувати підтримки у проведенні заходів щодо надання постійної соціальної допомоги для біженців або громади (догляд за людьми з інвалідністю).

Програма також доступна для компаній з Молдови, які прийняли на роботу або мають намір прийняти на роботу жінок-біженок з України на неповний або повний робочий день за трудовим договором і не мають ресурсів для забезпечення умов праці.

Усі, хто зацікавлений та відповідають критеріям, перерахованим вище, можуть зареєструватися за посиланням.