Дві українки відкрили найбільший у Фінляндії україномовний салон краси

Дедалі більше біженців цікавляться підприємництвом.

Дві українки відкрили найбільший у Фінляндії україномовний салон краси

Серед вітрин на галасливому проспекті Маннергейма увагу привертає жовто-блакитний банер. "Ми залишаємось з Україною" – каже вивіска. Тут уже півроку працює найбільший у Фінляндії український салон краси, пише Yle.

У салоні діють знижки для українців, а частину коштів надсилають на допомогу українським військовим.

Ідею відкрити салон краси українка з 16-річним досвідом роботи перукарем Галина Радісюк-Шершин виношувала із самого переїзду до Фінляндії 8 років тому. З її слів, поштовхом для того, щоб почати діяти, стала війна.

– Багато знайомих почали дзвонити та питати: де пофарбуватися, де зробити стрижку, манікюр. Я зрозуміла, що це все треба поєднати та зробити такий центр краси та комунікацій.

Незабаром Галина познайомилася із майбутньою співзасновницею салону Єлизаветою Сандула, яка приїхала до Фінляндії після початку бойових дій в Україні. Втілити задумане новоспеченим партнеркам вдалося за лічені тижні.

Сьогодні в салоні працює 6 українських майстрів, серед яких перукарі та колористи, майстер манікюру, масажист та гомеопат. Більшість клієнтів, каже власниця Галина – українці. Для них у салоні діють знижки. Ще частину заробітку бізнес спрямовує на підтримку українських військових.

Сфера послуг – один із найпопулярніших напрямків бізнесу, яким цікавляться українці, розповідає координатор організації "Startup Refugees" Олексій Коваленко.

– Також українці цікавляться виробництвом, є IT-стартапи. Дуже багато різних ідей, – каже Олексій.

Цього року організація розпочала проводити освітні семінари для українців, які хотіли б розпочати власний бізнес. За словами організаторів, вони мають великий попит. Про те, як розпочати власну справу, вже дізналися понад півтисячі українців.