Податки в Німеччині за доходи від продажів на Amazon, Airbnb та eBay

Яких саме продажів це стосується та як це планують втілити.

Податки в Німеччині за доходи від продажів на Amazon, Airbnb та eBay

В Німеччині та деяких інших країнах Європи ввели обов’язкове оподаткування на продажі в інтернеті. Тобто Федеральне центральне податкове управління буде отримувати так звану базу працівників сайтів та онлайн-магазинів для збору податку. Про те, яких саме продажів це стосується та як це планують втілити в Німеччині, пише ukrainianingermany.de.

Закон про сплату податків за продажі на маркетплейсах у Німеччині 

Із 1-го січня 2023 року в Німеччині набув чинності закон Plattformen-Steuertransparenzgesetz, згідно з яким провайдери онлайн-платформ для продажів повинні передавати податковій інспекції дані про продавців та проведені ними грошові операції. Закон, що виник внаслідок прийнятої директиви Європейського Союзу, передбачає звіт про продажі з боку торгівельних онлайн-платформ.

Податкова має регулярно отримувати інформацію про продавців маркетплейсів та всі їхні транзакції. Зокрема у Польщі таким чином планують боротися з тими, хто продає товари чи послуги онлайн, але ухиляється від сплати податків.

Також законопроект діє на продавців, які продають товар за ціною, вищою від першочергової. Також це стосується випадків, коли перепродаж триває протягом півроку. При цьому не потрібно бути підприємцем, достатньо виставити оголошення на платформі для продажу. 

За продажі на яких маркетплейсах у Німеччині потрібно заплатити податок?

Найбільшим попитом в Німеччині користується платформа еВау, де роблять закупи мільйони німців. Тут можна знайти абсолютно всі необхідні товари, тому кількість пропозицій немала, відповідно велика кількість підприємців. Це не тільки магазин, але разом з тим і аукціон, де потрібно запропонувати найвищу ціну. Такі послуги викликають інтерес у продавців, тому вони намагаються отримати побільше грошей.

Податкові інспектори будуть слідкувати не тільки за цією платформою, але й за іншими, не менш популярними. Сюди відносяться Amazon Marketplace, Ebay Kleinanzeigen та Airbnb.

Хто має сплачувати податки в Німеччині за продажі на маркетплейсах?

Згідно з прийнятим законом, звіт про прибуток та суму податку отримають не всі продавці на маркетплейсах, а лише ті підприємці, які здійснили хоча б 30 транзакцій на рік або ж мають 2000 євро річного доходу. Дані про отримані доходи потрібно буде вводити у податкову декларацію в зазначений період. Це питання контролює відділ доходів громадян, тому краще інформацію не приховувати. 

Працівники податкової відтепер будуть автоматично отримувати дані про продавця, який перевищив ліміти продажів. Це наступна інформація: ім’я та прізвище, адреса, а також списки продажів. Чиновники мають право збирати дані з усіх популярних інтернет-магазинів та аукціонів. При цьому не має сенсу змінювати майданчик для продажу.

Ті, хто перепродає власні речі, можуть не перейматися. Такі операції не вважаються підприємницькою діяльністю, адже ви не робите це систематично, а просто позбуваєтесь непотрібних речей. Виняток становлять ті люди, які спеціально купують вживане з метою продажу та отримання регулярного прибутку. На випадок перевірки краще зберігати дати продажів, чеки та виписки з банківських рахунків. Це звичайна процедура, яка зможе довести ваше право звільнитися від даного податку.

Як маркетплейси стягуватимуть податки за продажі?

Провайдери даних маркетплейсів періодично мають стягувати податки з користувачів платформи (саме продавців), а також звітувати про перерахування ПДВ до податкових служб. Можливо, для цього треба буде виставляти покупцям фактуру про покупки. Для правильності оформлення процедур краще звертатися до місцевого податкового радника, який допоможе ознайомитись з вимогами до рахунків-фактур. 

Чи можна уникнути сплати податків за дохід на маркетплейсах?

Напевно не варто на це розраховувати. Справа в тому, що конкуренти чи будь-які інші свідомі громадяни можуть подати анонімну інформацію до податкової служби щодо порушення закону. Наприклад, про тих, хто не сплачує податки чи не звітує про продажі. В Німеччині це досить розвинена форма повідомлень, коли люди телефонують зі скаргами або пишуть електронні листи на можливі шахрайства з боку продавців.