У Чехії з початку року тисячі українці стали підпріємцями

Будівельна галузь займає лідируючі позиції.

У Чехії з початку року тисячі українці стали підпріємцями

Із 55 тисяч людей, які за перші три квартали цього року розпочали бізнес у Чехії, дев’ять відсотків, тобто 4904, мають українське громадянство. Перед початком війни українці становили один-два відсотки підприємців-початківців. Це випливає з аналізу CRIF — Чеського кредитного бюро.

«За поточною інформацією, українців у Чехії приблизно на 360 тисяч більше, ніж до війни. Тому логічно, що багато з них вирішують зайнятися бізнесом. Поки цього року, на кінець третього кварталу, 4 904 українців почали підприємницьку діяльність. Щомісяця з’являється приблизно 545 українських підприємців. Тому я припускаю, що цей рік перевищить минулий, коли в середньому 476 українців на місяць відкривали тут бізнес. Загалом це було 5709 за весь рік», – сказала для ЧТК аналітик CRIF Вєра Каменічкова.

Найбільше українців від початку року до кінця вересня розпочали бізнес у Празі, а саме 1733. Це — 19 відсотків усіх підприємців-початківців у цьому місті та 35 відсотків усіх українських підприємців-початківців. Загалом 625 українців розпочали бізнес в Устецькому краї, та 432 — у Південно-Моравському краї. 

Будівельна галузь вже давно займає лідируючі позиції серед українських підприємців. Цього року з січня до кінця вересня 1919 українців відкрили бізнес у сфері будівництва. Це становить чверть нових підприємців у цій галузі. Із загальної кількості нових підприємців — громадян України — 39 відсотків розпочали свою діяльність саме у сфері будівництва.

«Будівництво вже давно стало практично “українською” галуззю. Це — одна із небагатьох галузей, яка не потребує досконалого знання місцевої мови. Тому починати вести бізнес у ній можна відразу після приїзду в чужу країну», – пояснила Каменічкова.

Приблизно третина (35 відсотків) українських підприємців-початківців у Чехії – люди віком від 18 до 30 років. Ще третина (36 відсотків) – від 31 до 40 років. Лише один відсоток становлять люди віком 61 рік і старші. Загалом половину всіх підприємців-початківців у Чехії становлять люди у віці від 18 до 30 років.