Українки відкрили перший у Фінляндії магазин українських продуктів

Усі товари у продажу – українського виробництва.

Українки відкрили перший у Фінляндії магазин українських продуктів

Перший у Фінляндії магазин українських делікатесів ”Сопілка” відкрився у столичному районі Малмі, у торговому центрі Malmintori. Магазин розмістився на невеликій площі всього 15 квадратних метрів. Започаткували ”Сопілку” три родички-українки, пише yle.fi.

Одна із засновниць, колишня харків'янка Наталія Герман, мешкає у Фінляндії вже 22 роки і до відкриття бізнесу працювала у сфері IT. Торік навесні, рятуючись від російського вторгнення, до неї приїхали сестра Ганна Лугова, юрист, та двоюрідна сестра Оксана Кічко, ветеринар. Через незнання фінської їм було важко знайти роботу.

- Якось у березні мені зателефонував мій фінський знайомий, у якого є фотобізнес у Малмі. Він сказав, що хотів би здати українцям приміщення за вигідною ціною, і запитав, чи не маю якоїсь ідеї, – розповіла Наталія Герман Yle.

Ідея народилася сама собою. Українки, що скучили за звичними для себе продуктами, вирішили відкрити магазин українських делікатесів. Склали бізнес-план, продумали асортимент, знайшли постачальників.

– Наприклад, у нас можна купити 35 видів різних українських цукерок від таких фабрик як ”Рошен”, ”Бісквіт”, ”Лукас”, харківське печиво, соки Одеського консервного заводу, мариновані помідори та баклажанну та кабачкову ікру від заводів ”Ніжин” та ” Верес”, гречку, пшоно та інші крупи, а також квас “Тарас”, – перераховує Наталія.

Багато нових продуктів з'являться у продажу незабаром. Покупці просять молочні продукти, сир, а також українські торти, тістечка та морозиво. Проте Наталія Герман боїться, що на такій маленькій площі не вміщуватиметься морозильна камера. У її планах також продавати українські ковбаси.

– Основна складність полягає в тому, що імпорт багатьох продуктів із України заборонено, оскільки вона не є країною Євросоюзу. Так, під повною забороною перебуває імпорт продукції із свинини. Але ми домовилися з українською м'ясною фабрикою ”Глобино”, що спеціально для нас робитимуть курячі ковбаси, курятину привозити з України можна, – каже вона.

Підприємці думають і про те, як додати до асортименту сало. І хоча їхнім пріоритетом є українські виробники, якщо на території Євросоюзу знайдеться виробник сала, схожого на українське, для нього зроблять виняток.