Як закрити ФОП у Чехії

Куди звернутись і в який термін, які документи подавати? Чи потрібно щось сплачувати? І чи надають документ про закриття ФОП?

Куди звернутись і в який термін, які документи подавати? Чи потрібно щось сплачувати? І чи надають документ про закриття ФОП? На ці питання на прохання видання proukrainu.blesk.cz відповіли юристи.

Отже, якщо ви бажаєте закрити ліцензію ФОП (OSVČ – ред.) в Чехії, ви повинні повідомити про це відповідний орган ліцензування торгівлі (živnostenský úřad – ред.).

Зробити це можна безпосередньо в одному з відділень органу ліцензування торгівлі, або в пункті CzechPOINT, який можна знайти у більшості поштових відділень.

Вам потрібно заповнити так званий аркуш змін (Změnový list – ред.), де ви заповнюєте у пункті 7, що хочете припинити дію ліцензії на підприємництво, та з якої дати ви хочете це зробити.

Форма аркушу змін доступна безпосередньо в цих відділеннях, і вони також зможуть допомогти вам заповнити форму на місці. Юристи також рекомендують обрати у пункті 16 форми, що ви бажаєте одночасно повідомити відповідну податкову інспекцію, районний відділ соціального захисту та відділ медичного страхування. Таким чином, вам не доведеться повідомляти ці установи про закриття бізнесу додатково.

Якщо ви дотримаєтесь даних інструкцій, жодні інші документи чи кроки для закриття ФОП не потрібні.

Також немає обмежень у часі.

Одразу після того як орган ліцензування торгівлі схвалить вашу заяву, він надішле вам повідомлення про припинення дії ліцензії на торгівлю.