Через від'їзд українців у Польщі дешевшають квартири

На ринку аренди нерухомості пропозиція переважає попит.

Через від'їзд українців у Польщі дешевшають квартири

Зняти квартиру в Польщі стає дешевше. На ринку аренди нерухомості пропозиція переважає попит.

Золотий час для тих, хто здає в оренду житло вже позаду, а ті, хто винаймають квартиру, тепер опинилися в кращій ситуації, - інформує Dziennik Gazeta Prawna.

Видання наводить слова аналітика компанії HRE Investments Бартоша Турека про те, що сьогодні на ринку є близько 60 тисяч пропозицій оренди квартир, що на 50% більше, ніж в аналогічний період роком раніше. Турек зазначає, що збільшення пропозиції на ринку аренди нерухомості, що сумарно налічує близько 1,3 млн квартир, призвело до зниження цін. За його словами, зараз можна говорити про падіння на рівні 1-2% на місяць.

У коментарі виданню Dziennik Gazeta Prawna голова правління redNet Property Group Роберт Хойнацький ще радикальніший в оцінках.

«Можна рішуче говорити про кінець ельдорадо. Абсурдно високі ціни вже позаду. Той, хто не знизить ціни, матиме проблеми з пошуком орендаря», — заявив експерт.

Dziennik Gazeta Prawna вказує на дані порталу Otodom Analitycs, згідно з якими ціни на оренду квартир в останні місяці впали у 9 із 16 воєводських центрах. У статті пояснюється, що причин збільшення пропозиції на ринку орендної нерухомості кілька.

«Спостерігається відтік українських біженців. Частина повертається додому, хтось далі їде із Польщі на Захід».

По-перше, травень-червень традиційно є місяцями, коли студенти йдуть на канікули та звільняють орендовані квартири. По-друге, спостерігається відтік українських біженців. Частина повертається додому, хтось їде далі з Польщі на Захід.

Крім того, Комісія фінансового нагляду змінила рекомендації щодо видачі кредитів, а у липні стартує держпрограма «Безпечний 2% кредит». Відповідно, збільшилася кількість осіб, які можу взяти іпотеку, тим самим відмовляючись від оренди квартир, пише Dziennik Gazeta Prawna.