Польща та Україна побудують високошвидкісну залізничну колію з Варшави до Києва

Угоду про співпрацю було підписано під час Конгресу Railway Direction Days 2023 у Варшаві.

Польща та Україна побудують високошвидкісну залізничну колію з Варшави до Києва

Польська компанія «Центральний порт комунікаційний» та Укрзалізниця підписали угоду про співпрацю, щодо будівництва нової інфраструктури, у тому числі високошвидкісної залізничної колії європейського стандарту 1435 мм. Угоду про співпрацю було підписано під час Конгресу Railway Direction Days 2023 у Варшаві.

Вона підписана на три роки та передбачає розвиток нових транскордонних сполучень за європейськими стандартами, тобто високошвидкісної колії шириною 1435 мм. Документ передбачає спільну підготовку техніко-економічного обґрунтування запланованої гілки між Польщею та Україною.

Угода вказує на необхідність будівництва високошвидкісної лінії за маршрутом Варшава-Львів-Київ (перший етап до Львова, а потім до Києва), з передбачуваною максимальною робочою швидкістю 250 км/год.

За словами директора проєктного офісу МАУ Володимира Шемаєва, угода має на меті покращити залізничне сполучення між Україною, Польщею та ЄС, полегшити пасажирські перевезення, покращити економічний обмін та посилити безпеку транспортні коридори.