Поляки змушені економити на продуктах

 Найчастіше люди відмовляються від алкоголю, готових страв і солодощів.

Поляки змушені економити на продуктах

91% поляків заощаджує на купівлі продуктів. Найчастіше люди відмовляються від алкоголю, готових страв і солодощів. Такими є дані дослідження, проведеного на замовлення BIG InfoMonitor.

52% поляків заявляють, що з метою економії менше споживають алкоголю. 47% відмовляються від готових страв із магазину та 43% - від солодощів. Стосовно основних продуктів, таких як м'ясо, ковбасні вироби, фрукти, овочі, хліб і молочні продукти, то їх споживання скоротило від 4% до 14% опитаних, повідомляє ukrayina.pl.

За словами головного аналітика BIG InfoMonitor Вальдемара Роговського, заощадження на їжі може позитивно вплинути на здоров’я.

"26% респондентів сказали, що вони покращили свої харчові звички. Це однозначно більше відповідей, ніж свідчень про погіршення якості харчування (17%)", – зазначив він.

Автори дослідження також запитали поляків, чи звертають вони увагу на якість страв, які готують. 70% відповіли ствердно.

Також 91% опитаних готують їжу вдома. 3% поляків харчується поза домом в ресторанах чи їдальнях.

Діана Боровецька з BIG InfoMonitor зазначила, що через зростання цін на продукти харчування в Польщі споживачі шукають можливостей дешевше їх придбати. Так, 42% респондентів стежать за рекламними газетами торговельних мереж, де інформують про акції. 32% поляків купують тільки в дешевих супермаркетах і дисконтах. Також 36% респондентів готують так, щоб страви вистачило більш, ніж на одну добу, 24% купує менше їжі.

Попри більшу економію поляки все одно марнують багато їжі. Через викидання недоїдків вони втрачають близько 100 злотих на місяць.