У Чехії подешевшали деякі продукти, ціни можуть стати ще нижчими

Найдешевший огірок, який можна знайти у рекламних листівках, коштує менше восьми крон.

У Чехії подешевшали деякі продукти, ціни можуть стати ще нижчими

Ціни на продукти харчування в Чехії почали знижуватись. Подешевшали не лише сезонні овочі та фрукти, а й низка інших основних продуктів харчування.

Якщо на початку року кілограм безкісткової яловичини коштував у середньому 285 чеських крон, то у квітні він коштував у середньому 264 чеські крони, згідно з останніми даними Чеського статистичного управління.

Кури також подешевшали на кілька крон до 79 чеських крон за кілограм, а яйця у квітні коштували в середньому 4,30 чеських крон. На початку року ця ціна становила 5,70 чеських крон. У травневих листівках можна знайти яйця за ціною близько трьох крон.

Шматок вершкового масла у продажу можна знайти за ціною до 30 крон, тоді як восени акційні ціни перевищували 50 крон. Спеціальні ціни, природно, нижчі за середні.

Найдешевший огірок, який можна знайти у рекламних листівках, коштує менше восьми крон. Інші фрукти та овочі, такі як яблука, ківі, весняна цибуля та кабачки, також подешевшали за рік.

На думку експертів, тенденція до зниження цін продовжиться, а ціни на хлібобулочні вироби та молочні продукти також трохи знизяться, оскільки подешевшають такі сільськогосподарські товари, як зерно, олійні культури та молоко.

Основною причиною стабілізації та зниження роздрібних цін на продукти харчування є зниження витрат по всій вертикалі «фермер – роздрібний продавець продуктів харчування».

Наприклад, літр дизельного палива у цей час минулого року коштував 46 чеських крон, а зараз – 31 чеська крона. Енергія також дешевшає, більшість постачальників пропонують ціни на газ і електрику нижче встановленої урядом стелі.