У Європі продовжують знижуватися ціни

У Словаччині було зафіксовано найвищу липневу інфляцію серед 20 країн єврозони.

У Європі продовжують знижуватися ціни

Інфляція в єврозоні в липні знизилася на два десяті пункти до 5,3%, повідомив Євростат. Цьому сприяло подальше зниження цін на енергоносії. У травні інфляція становила 6,1%. Однак інфляція, як і раніше, значно перевищує цільовий двовідсотковий рівень, встановлений Європейським центральним банком (ЄЦБ).

Термінова оцінка Євростату не включає дані щодо тих країн ЄС, які не входять до зони євро. Ця ширша статистика буде опублікована Євростатом у серпні.

Найбільше зростання цін було у категорії продуктів харчування, алкоголю та тютюну, де річний приріст досяг 10,8%. Однак це уповільнення порівняно з червневим показником 11,6%. Другий за значимістю вплив на інфляцію у липні мали послуги. Зростання цін на них прискорилося до 5,6% з 5,4% у червні. Ціни на енергоносії знизилися на 6,1% у річному обчисленні після червневого зниження на 5,6%.

У Словаччині було зафіксовано найвищу липневу інфляцію серед 20 країн єврозони — 10,2%. Цей показник знизився порівняно з 11,3% у червні. Словаччина також є єдиною країною єврозони із двозначною інфляцією. Інфляція вже значно нижча у країнах Балтії, де торік вона була однією з найвищих серед країн зони євро.

Найнижчий рівень інфляції в єврозоні у липні було зафіксовано у Бельгії — 1,6%. У Люксембурзі інфляція становила 2%, а Іспанія замикає трійку країн із найнижчою інфляцією — 2,1%.