Які квартири в Чехії коштують найдешевше

Квадратний метр у панельному будинку зараз коштує на тисячі крон дешевше, ніж у старому цегляному будинку, а з новобудовами різниця може сягати мільйонів.

Які квартири в Чехії коштують найдешевше

Квартири в панельних будинках у Чехії вважаються немодними і тому доступніші за ціною, ніж новобудови, пише novinky.cz.

За даними Земельного реєстру, минулого року було продано майже 52 900 квартир, з яких 23 800 – квартири в панельних будинках. Найбільше їх було продано у Празі — 5 900. Цього року ціни значно знизилися, порівняно з торішнім піком.

Згідно з аналізом RE/MAX, середня ціна на такі квартири в Празі минулого року досягла піку 111 000 крон за квадратний метр. В даний час ціна пропозиції квартир після реконструкції складає близько 100 000 крон.

Для порівняння: середня ціна пропозиції квартири в новобудові в Празі зараз складає близько 150 000 крон за квадратний метр, відповідно до аналізу забудовників Skanska, Central Group та Trigema, та 113 000 крон для старих квартир (за даними Bezrealitky.cz).

Панельні квартири просторіші. Якщо двокімнатні квартири в новобудовах часто мають планування 2+kk, тобто дві кімнати плюс міні-кухня та площа до 50 кв. м, двокімнатні квартири в панельних будинках, особливо 70-х років, мають планування 2+1, де кухня знаходиться в окремому приміщенні, і займають площу близько 65 кв. м.

Найдешевші квартири знаходяться в Карловарському та Устецькому краях, де середня ціна в панельному будинку становить близько 29 000 крон за квадратний метр. Це на 10 тисяч крон за квадратний метр менше, ніж у цегляних будинках. При цьому фактична ціна може впасти ще більше, порівняно з ціною пропозиції.

У Південноморавському краї середня ціна квартири в панельному будинку становить близько 77 000 крон за квадратний метр, що на 4 000 крон за метр менше, ніж у цегляного будинку.

У Брно, за даними RE/MAX, квадратний метр у збірному домі минулого року коштував близько 94 000 крон. Згідно з аналізом компанії Impera Styl, у першому кварталі квартири в панельних будинках подешевшали в середньому на 17% порівняно з минулим роком. Поки що деякі намагаються втриматися на позначці 84 000 крон за кв. м, багато брокерів вже відкрито рекламують знижки.

Покупець заощадить 500-600 тисяч крон на квартирі площею 52 кв. м, порівняно з минулим роком. Однак, якщо продавець поспішає, знижка може наблизитися до мільйона.