Більшість українців в Естонії вже самі винаймають житло

У місцях розміщення, що надаються державою, проживає 2175 осіб.

Більшість українців в Естонії вже самі винаймають житло

З перших днів війни в Україні в місцях тимчасового розміщення по всій Естонії проживало 23 000 українських біженців. На розміщення, харчування та інші витрати для цієї категорії біженців було витрачено 43 мільйони євро, повідомив Департамент соціального страхування.

Весною минулого року житла потребували до 6000 біженців одночасно. В даний час ситуація покращилася, повідомила ERR радник з комунікацій Департаменту соціального страхування Ксенія Репсон-Дефорж.

"Станом на 2 січня у місцях розміщення, що надаються державою, проживало 2175 осіб. З них 652 дитини. Вільних місць - 1256", - зазначила вона.

Держава має можливість тимчасово розмістити біженців у Таллінні, Харьюмаа, Тарту, Пилва, Ряпіна, Виру, Сілламяе, Кохтла-Ярве, Йихві, на Сааремаа, Хаапсалу та інших місцях.

Ксенія Репсон-Дефорж підкреслила, що за інформацією, яку має в своєму розпорядженні департамент, приблизно 70% біженців, які перебувають в Естонії, проживають у квартирах, менше 10% - у готелях, і ще менше винаймають кімнату або ділять житлове приміщення ще з кимось. З житловим питанням біженці справляються, на думку чиновника, дуже добре. Переважна більшість оплачує своє перебування у Естонії повністю самостійно.