Естонія намагається з'ясовувати точну кількість українських біженців у країні

61497 людей заявили, що хочуть залишитися в Естонії, але це число може не збігатися з реальним числом біженців.

Естонія намагається з'ясовувати точну кількість українських біженців у країні

Станом на понеділок 61 497 людей, які втекли до Естонії через війну в Україні, заявили, що хочуть залишитися в Естонії, але це число може не співпадати з реальним числом біженців. Про це заявила міністр соціального захисту Сігне Рійсало у понеділок на засіданні спеціальної комісії парламенту з контролю за держбюджетом, повідомляє postimees.ee.

22768 осіб, або 37 відсотків біженців, не мають тимчасового захисту. «Це люди, які можуть впоратися самостійно і не потребують допомоги та підтримки естонської держави», – пояснила міністр. Тимчасовий захист отримали 38 729 осіб, тобто 63 відсотки всіх, хто виявив бажання залишитися в Естонії.

«Остаточно нами не перевірено 37 відсотків людей, які не мають тимчасового захисту – чи вони ще фізично знаходяться в Естонії. Їх немає в базах даних, тому що вони не зверталися за допомогою чи пенсією», – заявила міністр.

За словами Рійсало, відома точна адреса проживання 44 відсотків осіб, які перебувають під тимчасовим захистом, а 24 відсотки зареєстровані в Естонії з точністю до місцевого самоврядування. «Ми знаємо, де у самоврядуванні вони перебувають, тому що вони там отримують послуги, знаємо, чи ходять діти до дитячого садка чи школи, і чи отримують вони там допомогу чи пенсію», – пояснила вона.

10 відсотків одержувачів тимчасового захисту мають прописку в Україні, а 14 відсотків, тобто 5 493 особи – це люди, інформація про місце проживання яких у естонської держави відсутня. У 39 осіб як місце проживання зареєстровано іншу країну.

Канцлер МВС Тармо Мійлітс повідомив, що міністерство працює над точним картографуванням місць проживання біженців. «Ці 14 відсотків – 5 493 особи – це група людей, на яку ми звертаємо пильну увагу, щоб отримати уявлення про те, чи перебувають вони все ще в Естонії чи залишили країну, яке їхнє реальне місце проживання та яка їхня діяльність. Поряд зі збором різних реєстраційних даних ми плануємо при продовженні тимчасового захисту зустрічатися безпосередньо з людьми та з'ясовувати все – де людина живе, чому діти не ходять до школи та все інше, це один із ключових факторів, які стоять перед нами», – сказав Мійлітс.

Статус особи, що має тимчасовий захист, підлягає продовженню після закінчення одного року з моменту його отримання.