Естонія скасовує поблажки для домашніх тварин українських біженців

Тепер у них має бути мікрочіп та підтвердження щеплення від сказу.

Естонія скасовує поблажки для домашніх тварин українських біженців

Найближчими днями Естонія скасує винятки, зроблені для перетину кордону українських кішок та собак на початку війни, пише err.ee. За даними Міністерства сільського життя країни, держава пішла тоді на великий ризик, пом'якшивши правила.

25 лютого минулого року військових біженців, які прибувають до Естонії, запевнили, що їхні тварини не залишаться за кордоном. Загалом собаки та кішки з країн, що не входять до Європейського союзу, допускаються до Естонії лише в тому випадку, якщо у них є чинні документи та зроблені щеплення від сказу. Віце-канцлер Міністерства сільського життя Хендрік Кууск нагадав, що Єврокомісія також рекомендувала зробити виняток для українців.

"Ми пішли на дуже великий ризик. На нього пішов увесь Європейський союз, - визнав Кууск. - Ми не могли бути повністю впевнені, що документи про вакцинацію проти сказу, що були у тварин, були дійсними. Естонія та більшість країн-членів ЄС вільні від сказу, а от в Україні не було повної впевненості”.

Сказ смертельно небезпечний як для тварин, так і для людини. Тому власники тварин, які прибули до Естонії без документів, мали повідомити про це Сільськогосподарський та продовольчий департамент. При необхідності департамент організовував як вакцинацію, так і чіпування, і поміщав вихованця на тритижневий карантин. Випадків сказу не виявили.

До середини травня до Естонії прибули 1865 свійських тварин з України. "Наприклад, у травні кордон не перетнула жодна тварина, у квітні їх було чотири, а у березні - 21. Якщо раніше на тиждень приїжджала сотня тварин, то зараз це число значно зменшилося", - сказав Кууск і додав, що зміни у статистиці є однією з основних причин повернення до старого порядку.

Європейська комісія також рекомендує державам-членам ЄС скасувати виняток не пізніше 15 червня. "Рішення має прийняти генеральний директор Сільськогосподарського та продовольчого департаменту. Я думаю, що він ухвалив це рішення вже сьогодні, і воно обов'язково набуде чинності протягом тижня", - зазначив Кууск.

Він запевнив, що українські домашні тварини продовжать приїжджати до Естонії. Але тепер у них має бути мікрочіп або розбірливе татуювання, а також діюче ветеринарне свідоцтво та підтвердження щеплення від сказу.

"Ветеринарна служба України сама повідомила нам, що здатна провести всі необхідні експертизи та гарантувати, що вихованці вакциновані та відповідають вимогам для в'їзду до Євросоюзу. Це вже означає переміщення у звичайному порядку", - сказав Кууск.