Естонські чиновники сподіваються, що їм не доведеться вимагати гроші з українських біженців

Міністерство культури має план виставити рахунки тим біженцям, які без поважної причини припинили заняття з вивчення мови.

Естонські чиновники сподіваються, що їм не доведеться вимагати гроші з українських біженців

Міністерство культури Естонії сподівається, що українці продовжать залишатися законослухняними та державі не доведеться вимагати з них гроші через переривання вивчення естонської. За даними відомства, понад 5500 одержувачів тимчасового захисту успішно закінчили курси початкового рівня естонської мови.

В середу стало відомо, що Міністерство культури Естонії має план виставити рахунки тим біженцям, які без поважної причини припинили заняття з вивчення мови. У той же час глава відділу культурної різноманітності міністерства Ольга Ситник у коментарі Postimees висловила сподівання, що лізти в гаманці іноземців, які отримали від Естонії захист, не доведеться.

«Ми сподіваємося, що сума, що повертається державі, складе 0 євро, оскільки мета нової постанови – мотивувати одержувачів міжнародного, у тому числі тимчасового захисту, успішно закінчувати безкоштовні курси естонської мови», - сказала Ситник.

За словами Ситник, станом на 24 липня цього року 5990 одержувачів тимчасового захисту брали участь у безоплатному навчанні початковому рівню естонської мови або рівню А1, з них 5554 особи успішно його закінчили. «2519 людей ще навчаються, а 894 особи зареєструвалися на навчання і чекають на початок нових курсів», - зазначила вона.

Однак, якщо міністерству все ж таки доведеться вимагати гроші з біженців, повернені суми спрямують до держбюджету, додала Ситник.