На кордоні України та Польщі скоротили кількість піших переходів

Наразі пішим переходом користується менша кількість людей, ніж до повномасштабної війни.

На кордоні України та Польщі скоротили кількість піших переходів

Україна скоротила кількість піших переходів на кордоні з Польщею з восьми до одного. Також змінилися вимоги до документів, які пред'являються на кордоні.

Про це заявив начальник відділу організації прикордонного контролю штабу Західного регіонального управління Ігор Матвійчук агентству "Інтерфакс-Україна".

"На польському кордоні в нас функціонує єдиний піший перехід "Шегині-Медика". Він пропускає людей в обидва боки", - сказав він.

За його словами, наразі пішим переходом користується менша кількість людей, ніж до повномасштабної війни, уточнив співрозмовник агентства.

"Дуже мало використовується. Але в будь-який момент будь-який пункт пропуску на західному кордоні ми можемо відкрити для пішого перетину, якщо, не доведи Боже, виникне потреба", - запевнив він.

Варто зауважити, що рішення про припинення роботи кожного пішого пропуску приймалося індивідуально, відповідно до ситуації. При цьому кожен пункт пропуску працював до останньої людини, яка йшла на евакуацію. Щойно потік людей припинився, цей вид сполучення було закрито.

Змінилися і вимоги до документів людей, які перетинають кордон. Тепер діти можуть перетинати його за наявності в дорослих їхнього свідоцтва про народження, однак дорослі повинні мати оригінал біометричного паспорта. Закордонні паспорти в "Дії" не є підставою для перетину кордону, уточнив Матвійчук.