Польща: більшість відмов у наданні пільги «Родина 500+» є наслідком неуважності

У 2022 році з усіх 5 549 550 поданих заяв 56 836 були розглянуті ZUS негативно та врешті отримали відмову. 

Польща: більшість відмов у наданні пільги «Родина 500+» є наслідком неуважності

Кількість заявок до програми «Родина 500+» на новий період виплат з 1 червня 2023 року до 31 травня 2024 року, вже перевищила 2 мільйони анкет, повідомляють у ZUS. Деякі з них не відповідають формальним вимогам, що призводить до відкликання заяв.

ZUS пояснює які найпоширеніші помилки призводять до відмов у наданні пільги.

Заявка на отримання пільги «Родина 500+» розглядається максимум 30 днів. Якщо заявка заповнена правильно, автоматизована система миттєво її обробляє та одразу швидко приймається рішення про призначення коштів. Однак, якщо в анкеті що до призначення пільги є порушення, система автоматично передає заяву до відповідної посадової особи, яка починає розглядати справу, що призводить до відтермінувань призначення пільги. Речник Нижньосілезької установи соціального страхування Івона Ковальська-Матіс зазначила, що у 2022 році з усіх 5 549 550 поданих заяв 56 836 були розглянуті ZUS негативно та врешті отримали відмову.

За її словами, минулого року найпоширенішою помилкою було подання неправильного номера PESEL дитини. Серед інших «популярних» помилок – надсилання двох заяв на одну дитину розлученими батьками, введення номера PESEL батька замість номера дитини та неправильний номер банківського рахунку.