Польща скасовує спрощені правила ввезення домашніх тварин з України

З 27 березня умови ввезення тварин відповідатимуть загальним критеріям законодавства ЄС.

Польща скасовує спрощені правила ввезення домашніх тварин з України

У березні 2023 року скасовуються спрощені умови для переміщення домашніх тварин (собак, котів, тхорів) з території України до Польщі.

Як пoвідoмляє Yavp.pl, спрощені правила ввезення домашніх тварин з України будуть скасовані з 27 березня. З цієї дати умови ввезення тварин відповідатимуть загальним критеріям законодавства ЄС: 

- Тварина повинна мати вживлений мікрочіп для її ідентифікації (може бути чітке для прочитання спеціальне татуювання, нанесене до 03.07.2011 року). Мікрочіп містить 15-значний цифровий код, з якого зчитується інформація про тварину та її власника. Процедуру чіпування можна виконати як в державній, так і в приватній ветеринарній клініці; 

- Тварина повинна мати дійсне щеплення проти сказу (в Польщу можна ввозити тварину, яка була щеплена від сказу не раніше, ніж за 21 день до перетину кордону); 

- Треба мати результати проведеного серологічного дослідження на визначення титру антитіл до сказу (ця проба береться не раніше, ніж через 30 днів після вакцинації); 

- Тварина повинна мати ветеринарний паспорт. У ньому, крім даних про щеплення проти сказу, повинні бути вписані дані про комплексну вакцинацію від інфекційних захворювань собак та кішок.

- Тварина повинна мати сертифікат здоров’я (ветеринарне свідоцтво). Це разовий документ, який видається у державних ветустановах і засвідчує, що тварина є абсолютно здоровою.

Увага! При наявності результату дослідження на сказ у тварин тимчасово (до окремого скасування) не вимагатиметься період очікування три місяці з моменту забору крові до перетину кордону.

А ось перелік акредитованих лабораторій в Україні, де можна зробити дослідження  на визначення титру антитіл до сказу:

1) Державний науково-дослідний інститут лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ-151, вул. Донецька, 30);

2) ТОВ «НеоВетлаб Україна» (м. Київ, вул. Академіка Вільямса, 11, буд.1 , кв.101);

3) Державний науково-контрольний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) (м. Київ, вул. Донецька, 30).