Польща витратила на допомогу Україні 2% свого ВВП

Українські біженці легко знаходять роботу в Польщі та вносять до бюджету свої податки.

Польща витратила на допомогу Україні 2% свого ВВП

Польща витратила на допомогу Україні 2% свого ВВП або близько 50 мільярдів злотих. Про це заявила міністр фінансів Магдалена Жечковська під час зустрічі в Atlantic Council у Вашингтоні. За її словами, ці витрати необхідні, адже Україна бореться за майбутнє Польщі.

Глава Мінфіну повідомила, що Польща допомагає Україні, використовуючи різні шляхи — від прийняття і розміщення біженців до військової підтримки. "Загальний обсяг витрат на Україну становить до 2% нашого ВВП, тобто близько 50 мільярдів злотих, тому це справді важлива стаття нашого бюджету", – сказала Жечковська, передає money.pl.

Вона також зазначила, що хоча Польща не отримала частину заявлених грошей на ці цілі від Євросоюзу, "все-таки це те, що потрібно зробити, тому що Україна бореться за наше майбутнє, за наші цінності і за нашу свободу".

Повідомляється, що за понад рік війни Польща витратила на допомогу Україні на 10 мільярдів злотих більше, ніж річний бюджет на 500+.

Жечковська визнала, що українські біженці легко знаходять роботу в Польщі та вносять до бюджету свої податки.

"Звичайно, ми б хотіли, щоб люди якнайшвидше повернулися в Україну, тому що це означатиме, що війна закінчиться й Україна зможе розвиватися", – додала вона.