Прикордонники пояснили, чому на кордоні з Польщею величезні черги

Люди стоять по 12 годин та запізнюються на літаки.

Прикордонники пояснили, чому на кордоні з Польщею величезні черги

Українці скаржаться, що стоять на кордоні з Польщею понад 12 годин та називають у соцмережах таку ситуацію "пеклом на митному посту". Багато хто запізнюється на потяги та літаки.

У Державній прикордонній службі пояснили в коментарі Hromadske, що причина таких затримок - "через збільшення пасажиропотоку в літній період".

"В окремі дні години навпроти різних пунктів пропуску кількість бажаючих одномоментно перетнути кордон може бути досить високою, що і призводить до черг", - сказав прессекретар Держприкордонслужби Андрій Демченко.

У ДПСУ також порадили українцям відслідковувати стан завантаженості пунктами пропуску на виїзд з України на українських ресурсах, а для в'їзду - на ресурсах суміжних країн.

За словами офіцера пресслужби Західного регіонального управління ДПСУ Олександри Кучковської, найбільші черги спостерігаються у вихідні.

Вона рекомендує відстежувати стан завантаженості пунктів пропуску на сторінках Західного регіонального управління у Facebook та на інформаційних ресурсах Прикордонної варти Республіка Польща.

Начальник відділення інспекторів прикордонної служби "Краковець" Сергій Веретельник повідомив, що найбільші скупчення автотранспорту спостерігаються на вихідні - четвер, п'ятниця, субота. А ось у неділю та понеділок – велике скупчення машин у напрямку в'їзду в Україну.

Найменші черги на виїзд на пункті пропуску бувають у понеділок та вівторок, а на в'їзд в Україну – у вівторок та середу.

Є нюанси щодо подорожей на рейсових автобусах. З урахуванням розкладу відправлень з вокзалів більшість автобусів прибуває до кордону в другій половині дня і в першій половині ночі. І, відповідно, на пропускних пунктах їх одночасно опиняється багато.

Наразі автобусів побільшало і в ДПСУ пояснюють, що це пов'язано з відпускним сезоном та канікулами у дітей – люди їдуть на відпочинок організованими групами.

Водії частіше обирають пункти пропуску "Краковець" та "Шегині", хоча черги з автобусів можуть спостерігатися у "Раві-Руській" та "Грушеві".

А пішоходів пропускають лише на "Шегині" - там черги зазвичай бувають у вихідні дні й переходу через кордон може чекати до 100 осіб. У будні черг зазвичай немає.