Прописка та робота: в Естонії озвучили умови для продовження статусу тимчасового захисту

Неповнолітні зобов'язані ходити до дитячого садка або до школи в Естонії.

Прописка та робота: в Естонії озвучили умови для продовження статусу тимчасового захисту

Термін дії статусу тимчасового захисту українських військових біженців, які прибули до Естонії з початку війни, спливає.

Для того, щоб клопотати про його продовження, біженцям необхідно виконати низку вимог, розповіла віце-канцлер з культурного різноманіття Міністерства культури Еда Сілберг, пише err.ee.

За її словами, для клопотання про продовження статусу тимчасового захисту обов'язково має бути зареєстроване місце проживання. Повнолітні біженці мають бути активними на ринку праці - або працювати, або бути зареєстрованими в Касі з безробіття як безробітні. Неповнолітні - ходити до дитячого садка або до школи в Естонії.

Крім того, кожна людина має пройти програму адаптації, яка складається з одноденного навчання про життя в Естонії та базового курсу на початковий рівень естонської мови тривалістю 100 академічних годин, на освоєння яких піде приблизно три місяці. По закінченню курсу, ті хто його пройшли, мають словниковий запас в обсязі приблизно 800 слів, знають базові фрази: як описати навколишнє середовище, говорити про себе та свою сім'ю, ставити найпростіші питання та відповідати на них.

Для проходження курсу створено дуже гнучкі умови. Заняття проходять по всій країні як онлайн, так і навчальному класі. Час занять теж можна вибрати – є ранкові, денні та вечірні курси.

У разі виконання всіх умов статус тимчасового захисту буде продовжено на один рік. Він гарантує військовим біженцям самі права, як і іншим жителям Естонії. Інформація про продовження статусу тимчасового захисту надсилатиметься Департаментом поліції та прикордонної охорони на електронні адреси. Клопотати про продовження статусу можна не раніше отримання цього листа.