Скільки українців навчається у школах і дитсадках Польщі

Як стало відомо, найбільше їх у Варшаві, Вроцлаві та Кракові.

Скільки українців навчається у школах і дитсадках Польщі

Згідно з даними Системи освітньої інформації Міністерства освіти і науки Польщі, у польських школах і дитсадках навчається 187,9 тисяч дітей та молоді з України. 

Станом на 14 лютого 2023 року дошкільна освіта в Польщі охопила близько 43,8 тисячі дітей з України, які прибули після початку повномасштабної війни. Майже 36,9 тисяч дітей відвідують дитячі садочки, близько 470 дітей займаються в дошкільних пунктах. Ще 6,4 тисяч дітей з України перебувають у дошкільних відділеннях початкових класів. Про це пише wroclaw.tvp.pl. 

У початкових школах по всій Польщі в середині лютого цього року було близько 116,8 тисяч дітей, які приїхали з України після початку війни. Крім того, 110 учнів є у загальноосвітній музичній школі І ступеня, 8 учнів — у Познанській хоровій школі. У загальноосвітніх школах навчається 27,2 тисяч учнів з України, які приїхали після початку війни. Приблизно 10 тисяч навчається в загальноосвітніх школах, 8 тисяч у технічних та майже три тисячі у галузевих школах І ступеня. Майже 5,9 тисяч — у вищих навчальних закладах.  

59 молодих людей з України є учнями загальноосвітньої середньої музичної школи, 121 – учні середньої школи образотворчого мистецтва, 66 – учні загальноосвітньої балетної школи, 2 – учні Беднарської реальної школи. 

Де навчається найбільше українців?  

За даними МОН Польщі, станом на лютий 2023 року, найбільше українських дітей та молоді, які приїхали до Польщі після 24 лютого, навчаються у Мазовецькому воєводстві — 33,6 тисячі. Далі йде Сілезьке (21 тисяча), Дольношльонське (майже 21 тисяча). Серед міст найбільше дітей та студентів з Україїни навчається у Варшаві — приблизно 17,2 тисяч, у Вроцлаві – 8,5 тисяч та в Кракові – 7,4 тисяч.